XPeng, čínský výrobce elektrických vozidel, představil konkurenta pro Teslu Model 3. Jde o model P7, který získal nový atraktivní design a špičkové technologie.
XPeng P7 prošel radikální modernizací a podle značky se stal chytrým elektrický vozem, který je prošpikovaný umělou inteligencí. Žádné technické informace nebyly zveřejněny, ačkoli XPeng uvádí, že vůz bude na domácím čínském trhu dostupný ještě do konce roku.
Přední část vozu dostala ostřejší design s tenkým světelným pásem po celé šířce a výraznějšími úhly. Původní oblé tvary P7 nahradil ostřejší vzhled, přičemž svažující se linie střechy plynule pokračuje až k zadní části. Ostrý design pokračuje i vzadu s členitým nárazníkem připomínajícím Lamborghini.
Vedoucí designér exteriéru Rafik Ferrag uvedl: „Původní P7 byl pro XPeng milníkem a zlomovým bodem v čínském prostředí elektromobilů. S touto novou generací jsme si dali za cíl navrhnout čistě elektrický sportovní sedan, který by ohromil z každého úhlu.“
Zatím nebyla možnost nahlédnout do interiéru, ale XPeng označuje P7 za „atletický pětimístný čtyřdveřový kupé-sedan s pohlcujícím chytrým kokpitem“. Společnost uvádí, že vůz kombinuje luxus poháněný umělou inteligencí s nejnovější technologií autonomního řízení; ambicí přitom je, aby nový model vedl nástup do nové generace poháněné umělou inteligencí a inovacemi.
Přestože další podrobnosti o technické výbavě P7 budou odhaleny později, je téměř jisté, že bude stavět na 83kWh baterii a dojezdu kolem 560 kilometrů svého předchůdce. Očekává se také, že nový model přejde na nejnovější 800V elektrickou architekturu společnosti, která přinese vyšší účinnost a rychlejší nabíjení.
Na kterých trzích bude XPeng P7 k dispozici zatím zůstává otázkou.
Zdroj: Autoexpress.co.uk, Xpeng
Diskuse
Nejčtenější za poslední měsíc



