11 992 vozů v nabídce

Nejčtenější za poslední měsíc

F-Type Coupé [video, galerie]

Jaguar konečně představil novou verzi Coupé pro model F-Type

Vydáno 20.11.2013

Po měsících napínání a malých ochutnávek od automobilky, konečně přichází odhalení. Hned na začátek máme dobrou zprávu, nejsilnější verze Coupé má v názvu R a je ještě silnější než V8 S Convertible.

Coupé bude prodáváno ve třech variantách, začneme tedy u té zmíněné - nejsilnější F-Type R Coupé, ta má pod kapotou kompresorem přeplňovaný osmiválec s objemem pět litrů. Ten ze sebe vymáčkne 550 koní, stovku za 4,2 sekundy a elektronicky limitovanou maximálku - 300 km/h. Další zajímavé číslo je zrychlení z 80 na 120 km/h, to se odehraje v kraťoučkých 2,4 sekundách. Stejně jako u verze Convertible, je tento motor spojen s osmistupňovou převodovkou ZF Quickshift a pohání zadní kola. Coupé má také jiné nastavení odpružení, systém Adaptive Dynamics pomáhá omezit náklony, dokáže také až 500 krát za sekundu upravit nastavení tlumičů pro optimální stabilitu. Nejsilnější "eRko" má i další pomocníky, například elektronický diferenciál EAD druhé generace, který ve spojení s dalšími systémy určuje kolik síly bude přeneseno na které kolo. V zatáčkách si Jaguar pomůže i přibržděním vnitřních kol. Systém kontroluje nájezdovou rychlost a vypočítá, jestli by mohlo dojít k nedotáčivosti, poté spočítá nutnou brzdnou sílu, kterou použije na vnitřní kola aby této situaci předešel. Chytrá to věcička.

Pokud jde o další motorizace, ty jsou shodné s verzí Convertible, model F-Type Coupé bude pohánět přeplňovaná V6 s objemem 3 litry a výkonem 340 koní (0-100 km/h 5,3s a 260 km/h max. rychlost). Mezi základním modelem a nejsilnější motorizací R je verze S, ta má stejný šestiválec, ale vyladěný na 380 koní (0-100 km/h 4,9s). Ke všem motorizacím si můžete za příplatek koupit karbon-keramické brzdy, které jsou o 21 kg lehčí.

Diskuse neobsahuje žádný příspěvek
Zobrazena strana 1 z 1 celkem